Sutuoktinių parengimo laimingai santuokai programa „Stipri šeima“ parengta siekiant išmokyti sutuoktinius kurti ir puoselėti darnius santykius šeimoje.

Ar šiuolaikinė šeima yra Stipri šeima?

Šiuolaikinės šeimos požymiai

Kasmet Lietuvoje susituokia apie 20 tūkst. porų.  Nuo antrų bendro gyvenimo metų porų santykiuose įsivyrauja nepageidaujamos pasekmės: Skirtingi prioritetai, Nepagarba, Netolerancija, Negirdėjimas, Ignoravimas, Žeminimas, Įžeidimai, Kritika, Nesikalbėjimas, Neseksadieniai, Pažadų netesėjimas, Piktnaudžiavimas, Pavydas, Melavimas, Išdavystė,  Nepasitikėjimas, Perteklinės taisyklės, Kontroliavimas, Neatsakingumas, Egoizmas, Mažai dėmesio  šeimai, Bendros veiklos nebuvimas, Nepagalba buityje, Smurtas. Kasmet apie 10 tūkst. porų neatlaiko šių pasekmių ir skiriasi.

Šiuolaikinės šeimos problema.

Reikalas tas, kad anksčiau  šeimoje skiepytas „Paklusimo modelis“, kai Vyras yra skelbiamas šeimos galva, o Žmona turi jam paklusti šiais laikais nebeveikia.  Pagal Paklusimo modelį gyveno mūsų tėvai ir seneliai.  Paklusimo modelis šeimoje anksčiau buvo tinkamas, nes žmona buvo užsiėmusi 6-10 vaikų auginimu bei namų priežiūra, o vyras uždirbdavo pajamas.  Šiandien situacija pasikeitė kardinaliai. Žmona augina vieną, du vaikus ir taip pat uždirba pajamas. Senojo Paklusimo modelio, išmokto tėvų šeimoje, taikymas sukuria konfliktus, užsibaigiančius vienas kito menkinimu, pažeminimu, įžeidimais, emociniu atšalimu ir atitolimu.  Statistiniai duomenys rodo, kad besiskiriančių santuokos vidutiniškai trunka 13,5 metų. Per šį laiką sutuoktiniai atšąla, atitolsta ir nebenori vienas kito matyti tiek, kad belieka tik skirtis.

Stipri šeima.

Kaip sukurti?

Šiuolaikinėje šeimoje ir vyras ir žmona yra lygiaverčiai. Nėra  nei vieno, aukštesnio už kitą.  Sutuoktinių parengimo laimingai santuokai programa „Stipri šeima“,  sukurta išmokyti sutuoktinius kurti tarpusavio santykius lygiavertės partnerystės pagrindais.

Seminaruose poroms ugdomi sutuoktinių gebėjimai stiprinti emocinį ryšį, valdyti kylančius konfliktus taikiu būdu, suteikti ir patirti seksualinį pasitenkinimą, sutarti dėl pinigų ir turto valdymo, nusistatyti bendro gyvenimo tikslą bei taisykles.

Stipri šeima

Stipri šeima. Kaip vyksta sutuoktinių mokymas?

Visa Sutuoktinių parengimo laimingai santuokai programa „Stipri šeima“ įvyksta per pusmetį. Seminarai poroms organizuojami kartą, du per mėnesį.

Seminarai organizuojami šeštadieniais ir didesnė jų dalis trunka nuo 10:00 iki 13:30 val.   Nors seminarai skirti poroms, bet seminare gali dalyvauti ir vienas iš sutuoktinių.  Net jei vienas iš sutuoktinių pradeda taikyti santykiuose tai, ką išmoko, tarpusavio santykiai pagerėja.

Stipri šeima. Nauda sutuoktiniams.

Programa skirta spręsti 10 tūkstančių kasmet besiskiriančių porų problemą – nepakankamus gebėjimus kurti lygiaverčius ir darnius santykius šeimoje.

Tikimasi, kad sutuoktiniai, baigę programą „Stipri šeima“ gebės sukurti lygiaverčius, darnius santykius šeimoje ir gyvens kartu   pageidaujamose santykiuose, kai santykiuose busSuderinti prioritetai, Pagarba, Tolerancija, Susikalbėjimas, Dėmesys, Pastiprinimas, Komplimentai, Bendravimas, Pasitikėjimas, Puikus seksas, Žodžio laikymasis, Sąžiningas elgesys, Atvirumas, sąžiningumas, Pasitikėjimas savimi, Ištikimybė, Susitarimai ir taisyklių laikymasis, Atsakomybės pasidalijimas, Atsakingumas, Altruizmas, Atijauta, Sutarta dėl laiko darbui ir šeimai, Bendra veikla (talkos, atostogos…), Saugumas.

Stipri šeima. Nelauk, kol santykiai suges nepataisomai.

Seminarai yra praktiniai, tad vietų skaičius seminare yra ribotas. Kiekvienam dalyviui yra parengiama padalomoji medžiaga, todėl išankstinė registracija yra būtina.

 

Daugiau informacijos apie seminarus poroms.

 

Sutuoktinių parengimo laimingai santuokai programos „Stipri šeima“ sukūrimą parėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

 

Informaciją puslapiui Stipri šeima parengė

Mykolas Truncė,

Porų psichologas, konsultantas, lektorius

Šeimų išsaugojimo ekspertas

+370 659 54009

Share Button